Побудувати в одній системі координат графіки функцій у=х^2 i y=4-3х. Знайти координати точок

перетину цих графіків.

Ответы на вопрос

Отвечает Маховская Юлия.

Ответ:

Для побудови графіків функцій у = x^2 і у = 4 - 3x в одній системі координат давайте спочатку намалюємо їх окремо і потім знайдемо точки їхнього перетину.

Графік функції у = x^2 - це парабола, яка відкривається вгору і має вершину в точці (0,0). Графік функції у = 4 - 3x - це лінія зі схилом (-3) і перетинає вісь y при y = 4.

Тепер давайте побудуємо їхні графіки та знайдемо точки перетину:

1. Графік функції y = x^2 (парабола):

  - Знайдемо декілька точок:

    - x = -2, y = (-2)^2 = 4

    - x = -1, y = (-1)^2 = 1

    - x = 0, y = 0

    - x = 1, y = 1

    - x = 2, y = 2^2 = 4

  Тепер побудуємо параболу:

  ![Графік функції y = x^2](https://i.imgur.com/wu4mm0N.png)

2. Графік функції y = 4 - 3x (лінія):

  - Знайдемо декілька точок:

    - Покладемо x = 0 і отримаємо y = 4.

    - Покладемо x = 1 і отримаємо y = 4 - 3*1 = 1.

    - Покладемо x = 2 і отримаємо y = 4 - 3*2 = -2.

  Тепер побудуємо лінію:

  ![Графік функції y = 4 - 3x](https://i.imgur.com/5nxxRyB.png)

Тепер знайдемо точку перетину цих графіків, розв'язавши рівняння:

x^2 = 4 - 3x

Приділимо всі терміни на одній стороні:

x^2 + 3x - 4 = 0

Тепер розв'яжемо це квадратне рівняння:

(x + 4)(x - 1) = 0

З цього рівняння ми маємо два можливих значення x:

1. x + 4 = 0 => x = -4

2. x - 1 = 0 => x = 1

Таким чином, точки перетину графіків знаходяться при x = -4 і x = 1. Тепер знайдемо відповідні значення y:

1. При x = -4:

  y = (-4)^2 = 16

2. При x = 1:

  y = 4 - 3*1 =

Объяснение: