із станції А до В, відстань між якими 180 км, вирушили одночасно два поїзди. Один з них прибув на

станцію В на 3 години раніше в від другого. Знайти швидкість руху кожного поїзда, якщо другий проходить за 3 години на 30 км більше , ніж перший за одну годину ​

Ответы на вопрос

Отвечает Байниязова Айжана.

Ответ: 20 км/год ; 30 км/год

Объяснение:

Нехай швидкість першого поїзда - х км / год , тоді швидкість другого 30:3=10 км/год, і становить х + 10 км / год

Час за який пройшов  перший поїзд - 180 / х , час за який пройшов другий 180 / (х + 10) . За умовою другий приїхав на станцію  на 3 години раніше . Звідси отримаємо рівняння:

180/х- 180/х+10=3

(180х-1800-180х)/х(х+10)=3х(х+10)/х(х+10)

1800=3х^2 +30x

3x^2+30x-1800=0

x^2+ 10x- 600=0

D= b^2-4ac= 10^2-4*600= 2500

x1=( -10+50)/2= 40/2= 20

х2=(-10-50)/2 =-60/2=-30 <0 ( негативне не є умовою)

швидкість першого 20 км/год, швидкість другого х+10 = 20+10 = 30 км/год