Якщо довжину прямокутника зменшити на 3 см, а ширину збільшити на 2 см, то його площа збільшитсья

на 6 см квадратних. Якщо довжину прямокутника зменшити на 5 см, а ширину збільшити на 3 см, то площа прямокутника не зміниться. Знайдіть сторони данного прямокутника. ПОЖАЛУЙСТА! ПОМОГИТЕ!

Ответы на вопрос

Отвечает Давыдов Артём.

Нехай x см — довжина прямокутника, а y см — його ширина. Площа S прямокутника дорівнює добутку довжини

Якщо довжину прямокутника зменшити на 3 см, а ширину збільшити на 2 см, то його площа збільшитсья на 6 см квадратних. Отже, (x - 3)(y + 2) = S + 6, а саме (x - 3)(y + 2) = xy + 6.

Якщо довжину прямокутника зменшити на 5 см, а ширину збільшити на 3 см, то площа прямокутника не зміниться. Отже, (x - 5)(y + 3) = S, а саме (x - 5)(y + 3) = xy.

Маємо систему з двох рівнянь з двома невідомими:

\left\{\begin{array}{ccc}(x - 3)(y + 2) = xy + 6\\(x - 5)(y + 3) = xy \ \ \ \ \ \\\end{array}\right

Розв'яжимо цю систему методом додавання:

\left\{\begin{array}{ccc}xy + 2x - 3y - 6 = xy + 6\\xy + 3x - 5y - 15 = xy \ \ \ \ \\\end{array}\right

\left\{\begin{array}{ccc} 2x - 3y  = 12 \ \ \ | \cdot (-3) \\3x - 5y = 15 \ \ \ | \cdot 2 \ \ \ \ \ \\\end{array}\right

\left\{\begin{array}{ccc} -6x + 9y  = -36 \\6x - 10y = 30 \ \ \\\end{array}\right

Додамо почленно обидва рівняння. Отримаємо рівняння зі зімнною y:

-6x + 6x + 9y - 10y = -36 + 30\\-y = -6\\y = 6

Тоді

2x - 3 \cdot 6 = 12\\2x - 18 = 12\\2x = 30\\x = 15

Отже, довжина прямокутника дорівнює 15 см, а ширина — 6 см.

Відповідь: 15 см; 6 см.