довжина прямокутника у 2 рази більша від його ширини . Якщо довжину прямокутника зменшити на 15 м.

а ширину збільшити на 9м. то його площа збільщиться на 18 м. квадратних. Знайдіть довжину і ширину прямокутника

Ответы на вопрос

Отвечает Гуляева Кира.

Нехай x м — довжина прямокутника, а y м — ширина прямокутника. Тоді, згідно з умовою, довжина прямокутника у 2 рази більша від його ширини — це x = 2y.

Площа прямокутника розраховується як добуток довжини та ширини, тобто x \cdot y м². Тоді, якщо довжину прямокутника зменшити на 15 м, а ширину збільшити на 9 м, то його площа збільшиться на 18 м — це (x - 15)(y + 9) = x \cdot y + 18.

Отже, маємо систему двух рівнянь з двомя змінними:

\left\{\begin{array}{ccc}x =2y, \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \\(x - 15)(y + 9) = xy + 18\\\end{array}\right

(2y - 15)(y + 9) = 2y \cdot y + 18\\2y^{2} + 18y - 15y - 135 = 2y^{2} + 18\\ 2y^{2} + 3y - 135 - 2y^{2} - 18 = 0\\3y - 153 = 0\\3y = 153\\y = 51

Тоді x = 2 \cdot 51 = 102

Отже, довжина прямокутника становить 102 м, а його ширина — 51 м.

Відповідь: 102 м, 51 м.