Знайти перший член геометричної прогресії якщоb5=1/162; q=-1/3​​


Ответы на вопрос

Отвечает Макаревич Руслан.

Ответ:

\frac{1}{2}

Объяснение:

Ф-ла n-го члена геометр. прогресії: b_{n} =b_{1} *q^{n-1}

b_{5} =\frac{1}{162} ; q=-\frac{1}{3} \\b_{5} =b_{1} *q^{4}  ;  \\ \frac{1}{162}=b_{1} *(-\frac{1}{3} )^4;  \frac{1}{162}=b_{1} * \frac{1}{81} ;  b_{1}=\frac{1}{162}: \frac{1}{81}; b_{1}=\frac{1}{162}* \frac{81}{1}= \frac{1}{2};  b_{1}=\frac{1}{2}