Хелп. У двох полицях 60 книг якщо четверту частину книжок з першої полиці переставили на другу то

на другій полиці книг стане у 3 рази більше ніж на першій скільки на двох полицях? Скласти рівняння​

Ответы на вопрос

Отвечает Пенкин Владимир.

Нехай на першій поличці - x книг, тоді у другій (60-x) книг. Якщо четверту частину книжок з першої полиці переставили на другу то на другій полиці книг стане у 3 рази більше ніж на першій. За умовою маэмо рівняння:

3(x-¼x)=60-x+¼x,

3x-¾x=60-x+¼x |•4,

12x-3=240-4x+x,

9x=240-3x,

12x=240,

x=20 - книг на першій поличці.

60-20=40 книг - на другій.

Відповідь: 20; 40.