Добуток двох послідовних натуральних чисел на 109 більше за їх суму Знайдіть ці числа


Ответы на вопрос

Отвечает Зарипова Лейсан.

Нехай дані послідовні натуральні числа – х і х+1. Тоді:

x(x + 1) = 109 + (x + x + 1) \\  {x}^{2}  + x = 109 + 2x + 1 \\  {x}^{2}  - x - 110 = 0 \\ D = 1 + 4 \times 110 = 441 =  {21}^{2}  \\ x_{1} =  \frac{1 + 21}{2}  =11 \\  x_{2} =  \frac{1 - 21}{2}  =  - 10

x₂ – не задовільняє умові, так як числа мають бути натуральними. Значить дані числа – 11 і 12.

Відповідь: 11 і 12.