Знайдіть шістнадцятий член і суму восьми перших членів арифметичної прогресії аn якщо a1=17,a5=9,2


Ответы на вопрос

Отвечает Гусев Иван.
A1=17, a5=9,2 , a16=?,s8=?
a5=a1+4d,4d=a5-a1,d=(a5-a1)/4, d=(9,2-17)/4=-7,8/4=-3,9/2=-1,95
d=-1,95
a16=a1+15.d, a16=17+15.(-1,95)=17-29,25=-12,25
a16=-12,25
s8=8/2(a1+a8)
a8=a1+7d=17+7.(-1,95)=17-13,65=3,35
a8=3,35
s8=4(17+3,35)=4.20,35=81,4
s8=81,4