Сплав одного сорту містить 20% цинку,а іншого 40% міді.Скільки кілограм кожного сплаву треба

взяти,щоб отримати 12 кг сплаву,що містить 30% цинку?​

Ответы на вопрос

Отвечает Марченко Григорий.

Ответ:

Щоб отримати 12 кг сплаву із 30% вмістом цинку потрібно взяти  9 кг 20% сплаву та 3 кг 60%-го сплаву

Объяснение:

Допустимо, що першого сплаву взяли х кг, другого у кг.

Тоді  перший містить 0,2*х кг цинку, а другий 100%-40%=60% цинку, а в кг це буде 0,6*у кг.

В суммі це повинно бути: 12*0.3=3,6(кг) цинку. Складемо систему рівнянь:

х+у=12              (1)

0,2х+0,6у=3,6  (2)

Рівняння (2) помножимо на 5:

х+3у=18

(1) віднімемо з отриманого рівняння:

2*у=6   у=3(кг)

х=12-3   х=9(кг)