Число -6 є коренем рівняння x2 + bx -6 =0. Знайдіть другий корінь рівняння і значення b


Ответы на вопрос

Отвечает Турсынтаев Арман.

х² + bx - 6 = 0

якщо х₁ = -6

(-6)² + b · (-6) - 6 = 0

36 - 6b - 6 = 0

30 - 6b = 0

-6b = -30

b = -30 : (-6)

b = 5

- - - - - - - - - -

х² + 5х - 6 = 0

D = b² - 4ac = 5² - 4 · 1 · (-6) = 25 + 24 = 49

√D = √49 = 7

х₁ = (-5-7)/(2·1) = (-12)/2 = -6

х₂ = (-5+7)/(2·1) = 2/2 = 1

Вiдповiдь: х₂ = 1;  b = 5.

Отвечает Соколова Ксения.

За теоремою Вієта другий корінь x_2=1, тоді -b=x_1+x_2 звідси b=5