1)дано вектори а(1;-1) і b(-2,1) знайти таке число m, щоб а+mb був перпендикулярним до а? 2) дано

вектори а(-1;1) і b(1;-2) знайти таке число n, щоб nа+b був перпендикулярним до а?

Ответы на вопрос

Отвечает Ушакова Алёна.

Ответ:

Объяснение:

1)c→=a→+mb→=(1-2m;-1+m)

если с→⊥а→, то с→×а→=0

(1-2m)+(-1+m)(-1)=0⇒1+2m+1-m=0⇒m+2=0⇒m=-2

2)с→=na→+b→=(-n+1;n+2)

если с→⊥а→, то с→×а→=0

(-n+1)×(-1)+(n+2)=0⇒n-1+n+2=0⇒2n=1⇒n=0.5