Чи є число 4 коренем рівняння: х²-16/х=0?х/х-4=0?​


Ответы на вопрос

Отвечает Зяблицкая Оксана.

Ответ:

1) так  2) ні

Объяснение:

Щоб дріб дорівнював 0, треба щоб його чисельник дорівнював 0, але в знаменнику було число, відмінне від нуля:

1) x²-16/x=0  ОДЗ (область допустимих значень): x≠0

x²-16=0

x=4 або x=-4

Тому число 4 є коренем рівняння x²-16/x=0  

2)  х/х-4=0  ОДЗ: x≠4, бо тоді 4/4-4=4/0, а на 0 ділити не можна

По ОДЗ не можна щоб х був 4, тому число 4 не є коренем рівння х/х-4=0

Коренем цього рівняння буде 0