ГОТУЄМОСЯ ДО ВИВЧЕННЯ НОВОЇ ТЕМИ 26. Доведіть, що: 1) число 5 є коренем рівняння 3х + 1 = 21 - x;

2) число -2 не є коренем рівняння x (x + 4) = 4. 27. Розв’яжіть рівняння: 1) 0,3x = 9; 28. Розкрийте дужки: 1) 2 (x - 3y + 4z); 2)-2x = 3; 29. Зведіть подібні доданки: 1) 4a + 9a 18a + a; - 3) 15x 31. Знайдіть корінь рівняння: 1) 2x - 7 = x + 4; = 30. Розкрийте дужки та зведіть подібні доданки: 1) (x + 3,2) - (x + 4,5); 0. 2) −0,4 (-5 + 1,5y). 2) 1,2a − a + b − 2,1b. 2) 1,4 (a − 2) – (6 – 2a). 2) –0,7 (5 – x) =−4,9.

Ответы на вопрос

Отвечает Мирошкин Никита.

Ответ:

26.

1) Підставимо x = 5 в рівняння 3х + 1 = 21 - x:

3*5 + 1 = 21 - 5,

15 + 1 = 16,

16 = 16.

Оскільки отримали рівність, то число 5 є коренем рівняння.

2) Підставимо x = -2 в рівняння x(x + 4) = 4:

(-2)(-2 + 4) = 4,

(-2)(2) = 4,

-4 = 4.

Оскільки отримали нерівність, то число -2 не є коренем рівняння.

27. Розв'яжемо рівняння 0,3x = 9:

Поділимо обидві частини рівняння на 0,3:

x = 9 / 0,3,

x = 30.

28.

1) Розкриємо дужки:

2 (x - 3y + 4z) = 2x - 6y + 8z.

2) Розкриємо дужки:

-2x = 3,

-2x = -6.

29. Зведемо подібні доданки:

1) 4a + 9a + 18a + a = (4 + 9 + 18 + 1)a = 32a.

30.

1) Розкриємо дужки та зведемо подібні доданки:

(x + 3,2) - (x + 4,5) = x + 3,2 - x - 4,5 = -1,3.

2) Розкриємо дужки та зведемо подібні доданки:

−0,4 (-5 + 1,5y) = 0,4*5 - 0,4*1,5y = 2 - 0,6y.

31.

1) Знайдемо корінь рівняння 2x - 7 = x + 4:

2x - x = 4 + 7,

x = 11.

Объяснение: