Розвяжіть рівняння способом підстановки 4х-у=1 5х+3у=14


Ответы на вопрос

Отвечает Мельникова Настя.

Відповідь:     ( 3/17 ; - 5/17 ) .

Пояснення:

   {  4х - у = 1 ;       ⇒     { y = 4x - 1 ;

   { 5х+3у = 14 ;             { 5x + 3( 4x - 1 ) = 0 ; розв'яжемо ІІ -е  рівняння :

5x + 3( 4x - 1 ) = 0 ;

5x + 12x - 3 = 0 ;

 17x = 3 ;

    x = 3/17 ;  тоді із І - го рівняння  у = 4 * 3/17 - 1 = 12/17 - 1 = - 5/17 ;

   у = - 5/17 .

       В  -  дь :   ( 3/17 ; - 5/17 ) .