Помогите пожалуйста даю много балов за полный ответ Працюючи разом, штукатури виконують завдання

за 6 годин. За скільки годин може виконати завдання кожен робітник, якщо одному з них для виконання всієї роботи потрібно на 5 годин більше, ніж іншому?

Ответы на вопрос

Отвечает Нургалиева Аружан.

Ответ:

Объяснение:

Нехай  час роботи першого штукатура - х годин, тоді час роботи другого х + 5. Складемо рівняння

1/х + 1/(х + 5) = 1/6

6(х + 5) + 6х = х(х + 5)

6х + 30 + 6х  = х² + 5х

- х² + 7х + 30 = 0

х² - 7х - 30 = 0

D = 7²- 4 (- 30) = 49 + 120 = 169

√D = √169 = 13

х₁ = (7 - 13)/2 = -3  не підходить згідно умови

х₂ = (7 + 13)/2=10 годин виконає завдання   перший штукатур

х + 5 = 10 + 5 = 15 годин виконає завдання   другий штукатур