Розв‘яжіть задачу за допомогою системи лінійних рівнянь: З пункту А в пункт В вийшов пішохід.

Через 1 годину назустріч йому з пункту В виїхав велосипедист. Відстань між пунктами дорівнює 51 км. Відомо, що швидкість велосипедиста на 13 км/год більша за швидкість пішохода. Знайдіть швидкість велосипедиста і швидкість пішохода, якщо до зустрічі пішохід був у дорозі 3 год. Помогите пожалуйста

Ответы на вопрос

Отвечает Петорова Анна.

Ответ:

Объяснение:

Нехай швидкість пішохода - х км/год, тоді швидкість велосипедиста

х = 13 км/год. За 3 години пішохід пройшов 3х км, а велосипедист

2(х + 13) км Складемо ррівняння:

3х + 2(х + 13) = 51

3х + 2х + 26 = 51

5х = 25

х = 25 : 5

х= 5 км/год. швидкість пішохода

х + 13 = 5 + 13 =  18 км/год швидкість велосипедиста

       

       

Отвечает Гринцевич Илья.

Ответ:

Дано:

х - швидкість пішохода

х+13 - швидкість велосипедиста

3х - пройшов пішохід

2(х+13)=2х+26 - проїхав велосипедист

Складемо лінійне рівняння:

3х+(2х+26)=51

3х+2х+26=51

5х+26=51

5х=51-26

5х=25

х=25:5=5 км\год - швидкість пішохода.

х+13=5+13=18 км\год - швидкість велосипедиста.