13.308. Яке двозначне число менше від суми квадратів його цифр на 11 і більше за подвоєний

добуток їх на 5? Допоможіть

Ответы на вопрос

Отвечает Столяров Артём.

Ответ:

95 і 15

Объяснение:

Еще один вариант решения

(x-y)^2=16

x-y=4  і  x-y=-4

Розглянемо варіант коли x-y=-4

x≠8, x≠7, x≠6, бо тоді у буде не цифра, а число(двозначне), наприклад:

8-12=4, а у не може бути двозначним числом.

Далі, якщо х=5, то ми перевіряємо за умовою:

x-y=-4

5-9=-4

xy=2xy+5

59=90+5

59≠95

Тому х≠5.

Так само підставляємо 4 замість х:

4-8=-4

48=64+5

48≠69

х≠4

Якщо х=3:

3-7=-4

37=42+5

37≠47

х≠3

Якщо х=2:

2-6=-4

26=24+5

26≠29

х≠2

Якщо х=1:

1-5=-4

15=10+5

15=15

х=1, у=5