3. Мотоцикліст перші 120 км шляху їхав з кістю на 3 км/год бiльшою, ніж наступні 57 км. З якою

швидкістю він їхав спочатку, якщо в дорозі він був 3 год?​

Ответы на вопрос

Отвечает Тимирова Анжела.

Ответ:

Спочатку мотоцикліст їхав зі швидкістю 60 км/год

Объяснение:

Нехай наступні 57 км, мотоцикліст їхав зі швидкістю х км/год, тоді цю відстань він подолав за \frac{57}{x} годин. Перші 120 км він їхав зі швидкістю на 3 км/год більше, тобто (х+3) км/год, та подолав відстань за \frac{120}{x+3} години. Відомо, що на весь шлях він затратив 3 години. Маємо рівняння:

\frac{57}{x} + \frac{120}{x+3} = 3

\frac{57}{x} + \frac{120}{x+3} -3 =0

\frac{57*(x+3)+120*x-3*x*(x+3)}{x (x+3)} = 0

57x+171+120x-3x^{2} -9x=0

168x+171-3x^{2} =0 (поділимо на -3, щоб привести до стандартного виду)

x^{2} -56x-57=0    

D= b^{2} -4ac ( a=1, b=-56, c=-57)

D= (-56)^{2} -4*1*(-57) = 3364=58^{2}

x1= \frac{-b+\sqrt{D} }{2a} = \frac{56+58}{2} = 57

x2= \frac{-b-\sqrt{D} }{2a} = \frac{56-58}{2} = -1 - не відповідає, т.я. швидкість має бути лише додатнім числом

Маємо: наступні 57 км, мотоцикліст їхав зі швидкістю х=57 км/год, а перші 120 км шляху він їхав зі швидкістю х+3=57+3=60км/год.

Відповідь: спочатку мотоцикліст їхав зі швидкістю 60 км/год