Велосипедист їхав по шосе зі швидкістю 14 км/год, а по ґрунтовій дорозі - зі швидкістю 10 км/год.

Усього він проїхав 57 км. Скільки часу Їхав велосипедист по шосе і скільки по ґрунтовій доро зі, якщо по ґрунтовій дорозі він їхав на 1,5 год менше, ніж по шосе?

Ответы на вопрос

Отвечает Низамов Раян.

x   год їхав велосипедист по шосе,

x-1,5   год їхав по ґрунтовій дорозі.

14x   км проїхав велосипедист по шосе

10(x-1,5)  км проїхав по ґрунтовій дорозi

Рiвняння:

14x+10(x-1,5)=57

14x+10x-15=57

24x=57+15

24x=72

x=72:24

x=3  год їхав велосипедист  по шосе.

3-1,5=1,5   год їхав по ґрунтовій дорозі.

Вiдповiдь:  3 год Їхав велосипедист по шосе і                

                    1,5 год по ґрунтовій доро зі.