Чи є членом арифметичної прогресії: -3; -8; -13; ... Число 160? (-153?)


Ответы на вопрос

Отвечает Alymov Vladimir.

Відповідь: розв'язання завдання додаю


Отвечает Окашева Диана.

Відповідь:

Так, 160 не є членом цієї арифметичної прогресії. Дійсно, враховуючи перший член -3 та різницю d = -5, можна знайти загальний член прогресії за формулою an = a1 + (n-1)d. Для n = 1 отримуємо a1 = -3, а для n = 33 (номер члена прогресії, що передує 160), отримуємо an = -3 + 32(-5) = -163. Отже, число 160 не може бути членом цієї арифметичної прогресії. З іншого боку, число -153 є членом цієї прогресії, оскільки є третім членом прогресії.

Пояснення: