Знайдіть перший член і різницю арифметичної прогресії (х,), якщо x 18 =-10; x2 = 50.


Ответы на вопрос

Отвечает Пупавцев Сергей.

Ми маємо систему рівнянь:

x18 = a + 17d = -10

x2 = a + d = 50

З першого рівняння можна виразити a як:

a = -10 - 17d

Підставляючи це значення a у друге рівняння, отримуємо:

-10 - 17d + d = 50

-16d = 60

d = -3.75

Тепер можна використати одне з рівнянь, щоб знайти значення a:

a = -10 - 17d = -10 - 17(-3.75) = 52.5

Отже, перший член арифметичної прогресії дорівнює 52.5, а різниця дорівнює -3.75.