Обчисліть об’єм розчину натрій гідроксиду з масовою часткою лугу 7% (ρ = 1,08 г/мл), необхідний для

повної нейтралізації 30 г хлоридної кислоти.

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

m(HCl) = 30 г

M(HCl) = 36,5 г/моль (молярна маса)

n(HCl) = m(HCl) / M(HCl) = 30 г / 36,5 г/моль = 0,82 моль

Оскільки хлоридна кислота є монопротичною кислотою, то для її повної нейтралізації необхідна така ж кількість моль натрій гідроксиду:

n(NaOH) = n(HCl) = 0,82 моль

Тепер знайдемо масу натрій гідроксиду, яка необхідна для цього:

m(NaOH) = n(NaOH) * M(NaOH) = 0,82 моль * 40 г/моль = 32,8 г

Так як масова частка лугу в розчині становить 7%, то маса розчину, необхідного для повної нейтралізації, буде більшою:

m(розчину) = m(NaOH) / 0,07 = 32,8 г / 0,07 = 468,6 г

Тепер знайдемо об'єм розчину:

V(розчину) = m(розчину) / ρ = 468,6 г / 1,08 г/мл = 433,3 мл

Отже, об'єм розчину натрій гідроксиду з масовою часткою лугу 7%, необхідний для повної нейтралізації 30 г хлоридної кислоти, становить 433,3 мл.