При якому значенні х значення виразів х - 1,1 - 2x, x + 7 будуть послідовними членами геометричної

прогресії? Знайти ці члени. допоможіть пжжжж

Ответы на вопрос

Отвечает Идрисов Ильназ.

Відповідь:

Пояснення:

В геометричній прогресії є характеристична властивість: b_2 ^2 = b_1 * b_3

(Для арифметичної прогресії - це формула середнього арифметичного: a2 = (a1+a3)/2)

(1-2x)^2 = (x-1)(x+7)\\1 - 4x + 4x^2 = x^2 + 6x - 7\\3x^2 - 10x + 8 = 0

D = b^2 - 4ac = 100 - 4*8*3 = 4 = 2^2

x_1 = \frac{-b+\sqrt{D} }{2a} = \frac{10+2}{6} =2

x_2 = \frac{-b-\sqrt{D} }{2a} = \frac{10-2}{6} =1\frac{1}{3}