Будьласка допоможіть: Знайдіть суму всіх натуральних чисел, які кратні числу 8 і не перевищують

480 (ДАЮ 20 БАЛІВ)

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

14640

Объяснение:

а1=8 (перший член арифметичної прогресії(перше натуральна число, кратне 8))

d=8 (різниця арифметичної прогресії(так як всі числа повинні бути кратні 8, то кожний раз додаємо 8))

аn=a1+d(n-1)=480 (найбільший член прогресії)

8+8(n-1)=480

8n-8=480-8

8n=480

n=60 (номер найбільшого члена арифметичної прогресії)

Sn=((а1+аn)/2)×n (формула суми n членів арифметичної прогресії)

S60=((8+480)/2)×60=488×30=14640 (сума всіх натуральних чисел кратних 8 і не більших за 480)