Катер проходить 18 км проти течії ріки, та 30 км за течією за 4 год. Знайди швидкість течії, якщо

власна швидкість катера дорівнює 12 км/год. Срочно! Желательно с таблицей!​

Ответы на вопрос

Отвечает Шуваликов Анатолий.

Ответ:2 км/год

Объяснение:

Нехай швидкість течії становить x км/год.

Тоді швидкість катера в напрямку проти течії ріки буде (12 - x) км/год (оскільки швидкість катера у цьому напрямку буде меншою за його власну швидкість через опір течії ріки), а в напрямку течії - (12 + x) км/год (оскільки швидкість катера у цьому напрямку буде більшою за його власну швидкість).

За формулою швидкість = відстань / час, маємо:

18 / (12 - x) + 30 / (12 + x) = 4

Домножимо обидві сторони на (12 - x)(12 + x), щоб позбутися від знаменників:

18(12 + x) + 30(12 - x) = 4(12 - x)(12 + x)

216 + 18x + 360 - 30x = 4(144 - x^2)

576 - 12x^2 = 576 - 12x^2

Отже, отримали рівнянство без змінних, що означає, що наше початкове припущення про значення x було правильним.

Отже, швидкість течії ріки дорівнює 2 км/год.