За 2 год мотоцикліст долає таку саму відстань, що й велосипедист за 5 год. Швидкість мотоцикліста

на 27 км/год більша за швидкість велосипедиста. Знайдіть швидкість кожного з них. Пожалуйста с полным решением!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Кусь Иоанн.

Объяснение:

Скорость велосипедиста = х км/ч

Скорость мотоциклиста = х + 27 км/ч

5 * х = 2 * (х + 27)

5х = 2х + 54

5х - 2х = 54

3х = 54

х = 54 : 3

х = 18

Скорость велосипедиста = (х) = 18 км/ч

Скорость мотоциклиста = (х + 27) = 18 + 27 = 45 км/ч

5 * 18 = 2 * 45

90 = 90

Отвечает Поліщук Віка.

Позначимо швидкість велосипедиста як x км/год. Тоді швидкість мотоцикліста буде x + 27 км/год.

За 5 годин велосипедист пройде відстань:

5 * x = 5x км.

За 2 години мотоцикліст пройде таку саму відстань, тому:

2 * (x + 27) = 5x

Розкриваємо дужки і складаємо подібні доданки:

2x + 54 = 5x

Віднімаємо 2x з обох боків рівняння:

54 = 3x

Розділяємо обидві частини на 3:

x = 18

Отже, швидкість велосипедиста дорівнює 18 км/год, а швидкість мотоцикліста дорівнює 18 + 27 = 45 км/год.

Перевіримо наше рішення: за 5 годин велосипедист пройде 5 * 18 = 90 км, а за 2 години мотоцикліст пройде 2 * 45 = 90 км. Отже, вони дійсно пройдуть однакову відстань.