Помогите решить!!Із пункту А до пункту Б, відстань між якими 10 км., виїхав велосипедист, а через

30 хв. слідом за ним – мотоцикліст, швидкість якого на 30 км/год. більша від швидкості велосипедиста. Знайдіть швидкості велосипедиста і мотоцикліста, якщо до пункту Б мотоцикліст приїхав на 15 хв. раніше від велосипедиста.

Ответы на вопрос

Отвечает Ковтун Света.
                        v                         t                                                     s
вел                   х                   10/х   на 30 мин + 15 мин больше       10      
мот                х+30               10/(х+30)                                             10
  30+15=45 мин=45/60 ч =3/4
   составим уравнение
10/х-  10/(х+30)  =3/4   обе части умножим на общий множитель 4х(х+30)
10*4(х+30) -10*4х=3* 4х(х+30)
40(х+30)- 40х=12х(х+30)
40х+1200-40х= 12х²+360х
12х²+360х-1200=0
х²+30х-100=0
по теореме Виета х=-50 не удовлетворяет условию задачи
                             х=20
 Ответ: 20 км/час