СРОЧНО!!!!!! Обчислити суму перших 5 членів арифметичної прогресії (an), якщо дані перші члени:

−1;7;...

Ответы на вопрос

Отвечает Сман Мухамеджан.

Ответ:

Объяснение:

Дано: a₁ = -1   а₂ = 7

Найти: S₅ - ?

Знайдемо різницю арифметичної прогресії:

d = а₂ - a₁ = 7 - (-1) = 8

S₅= (2a₁ + d(n-1))/2 * n= (2 *(-1) + 8 * 4))/2 * 5 = 75