Розкладіть на множники квадратний тричлен 2х^2-х-7=0


Ответы на вопрос

Отвечает Вялков Гриша.

Відповідь:

2х²-х-7 = 2(x - x1)(x - x2)

Пояснення:

Щоб розкласти квадратний тричлен 2х²-х-7=0 на множники, можна скористатися формулою коренів квадратного рівняння.

Дискримінант цього рівняння дорівнює:

D = b²- 4ac = (-1)² - 4 * 2 * (-7) = 57. Оскільки дискримінант більше нуля, то рівняння має два дійсних кореня:

x1 = (-b + √D) / (2a) = (1 + √57) / 4

x2 = (-b - √D) / (2a) = (1 - √57) / 4

Таким чином, квадратний тричлен можна розкласти на множники так: ²-х-7 = 2(x - x1)(x - x2)