СРОЧНО!!!!Два роботи, працюючи разом, можуть виконати певне завдання за 2 год 24 хв. Якщо перший

робот працюватиме 1 год, а потім його змiнить другий робот і працюватиме ще 3 год, то завдання буде виконано лише на 75%. Вважайте, що перший робот, працюючи самостійно, може виконати завдання за х год, а другий - за у год. Знайдіть х і у.​

Ответы на вопрос

Отвечает Нестеров Николай.

Ответ:

Позначимо через х час, за який перший робот може виконати завдання самостійно, а через у час, за який другий робот може виконати завдання самостійно.

За умовою задачі, два роботи разом виконують завдання за 2 год 24 хв, що дорівнює 2.4 годинам. Тоді за формулою оберненої пропорції можемо записати:

1/х + 1/у = 1/2.4

Записавши дане рівняння, ми можемо розв'язати його, щоб знайти значення х та у:

1/х + 1/у = 1/2.4

Домножимо обидві частини рівняння на 2.4ху, щоб позбутися знаменника:

2.4у + 2.4х = xy

Перенесемо все в одну сторону:

xy - 2.4у - 2.4х = 0

Виділимо спільний множник з перших двох доданків:

xy - 2.4(у + х) = 0

Таким чином, ми отримали рівняння xy - 2.4(у + х) = 0.

Отже, розв'язавши це рівняння, ми зможемо знайти значення х та у, які відповідають умові задачі.