30 балів Пара чисел (-2, 3) є розвʼязком системи рівнянь 3x-by=12 ax+2y=14 Знайти значення а і b


Ответы на вопрос

Отвечает Сальник Данил.

Відповідь:

Щоб знайти значення a і b, потрібно підставити дану пару чисел (-2, 3) в систему рівнянь і отримати рівність.

1) Підставимо x = -2 та y = 3 в перше рівняння:

3(-2) - b(3) = 12

-6 - 3b = 12

2) Підставимо x = -2 та y = 3 в друге рівняння:

a(-2) + 2(3) = 14

-2a + 6 = 14

Тепер ми маємо систему двох рівнянь з двома невідомими:

-6 - 3b = 12

-2a + 6 = 14

Розв'яжемо перше рівняння для b:

-6 - 3b = 12

3b = -6 - 12

3b = -18

b = -18/3

b = -6

Тепер підставимо значення b = -6 у друге рівняння:

-2a + 6 = 14

-2a = 14 - 6

-2a = 8

a = 8/-2

a = -4

Отже, значення a = -4 і b = -6, коли пара чисел (-2, 3) є розв'язком системи рівнянь.

Пояснення: