ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!!!!!!!!!!!1)Знайдіть НСД: а) 15 i 21; б) 45 і 60. 2)Знайдіть НСК: а) 10 i 2;

б) 20 i 15.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кулаков Егор.

Ответ:

1)

а) Для знаходження НСД можна скористатися алгоритмом Евкліда. Розглянемо на прикладі чисел 15 та 21:

21 = 15 * 1 + 6

15 = 6 * 2 + 3

6 = 3 * 2 + 0

Отже, НСД(15, 21) = 3.

б) Розглянемо на прикладі чисел 45 та 60:

60 = 45 * 1 + 15

45 = 15 * 3 + 0

Отже, НСД(45, 60) = 15.

2)

а) Для знаходження НСК можна скористатися формулою: НСК(a, b) = |a * b| / НСД(a, b). Розглянемо на прикладі чисел 10 та 2:

НСД(10, 2) = 2

НСК(10, 2) = |10 * 2| / 2 = 10

б) Розглянемо на прикладі чисел 20 та 15:

НСД(20, 15) = 5

НСК(20, 15) = |20 * 15| / 5 = 60

Отже, НСК(10, 2) = 10 та НСК(20, 15) = 60.