2. y = ax² функциясының x = -3 болғандағы мәні -9-ға тең. а-ның мәнін тап.​


Ответы на вопрос

Отвечает Биркун Иван.

Сіздің берілген есептегі жалпы көрсеткіштеріңізді пайдаланайық:

Функцияның есепті мәнінде x = -3 болғанда y = -9 болуы керек. Сіздің функциясының қойылған есептегінде y = ax² деп берілген, осылайша:

-9 = a * (-3)²

-9 = a * 9

Ұстапталу өрісін орындаңыз:

a = -9 / 9

a = -1

Сондықтан, a = -1.