Розв'яжи рівняння (реши уравнение) 1)х÷1 1/2=5 3/52)2,75÷х=1 2/3Обчисли значення виразу (реши

пример)115-(17 1/3÷2 2/9+0,68×2,5)​

Ответы на вопрос

Отвечает Гуленко Олександра.

Розв'яжемо перше рівняння:

x ÷ 1 1/2 = 5 3/5

Спершу переведемо 1 1/2 у звичайний дріб:

1 1/2 = 3/2

Тепер розглянемо рівняння:

x ÷ 3/2 = 5 3/5

Далі переведемо 5 3/5 у звичайний дріб:

5 3/5 = 28/5

Тепер можемо розв'язати рівняння, помноживши обидві сторони на знаменник 3/2:

x = (28/5) * (2/3)

Перемножимо чисельники і знаменники:

x = (28 * 2) / (5 * 3)

x = 56/15

Відповідь: x = 56/15

Розв'яжемо друге рівняння:

2.75 ÷ x = 1 2/3

Спершу переведемо 1 2/3 у звичайний дріб:

1 2/3 = 5/3

Тепер розглянемо рівняння:

2.75 ÷ x = 5/3

Далі, щоб визначити x, помножимо обидві сторони на x:

2.75 = (5/3) * x

Тепер поділимо обидві сторони на 5/3 (еквівалентно множенню на 3/5):

x = 2.75 / (5/3)

Перемножимо чисельник і знаменник дробу ділення на 5/3:

x = 2.75 * (3/5)

x = (2.75 * 3) / 5

x = 8.25 / 5

x = 1.65

Відповідь: x = 1.65

Обчислимо вираз:

115 - (17 1/3 ÷ 2 2/9 + 0.68 * 2.5)

Спершу переведемо змішані числа у звичайні дроби:

17 1/3 = 52/3

2 2/9 = 20/9

Тепер обчислимо ділення та множення:

17 1/3 ÷ 2 2/9 = (52/3) ÷ (20/9) = (52/3) * (9/20) = (52 * 9) / (3 * 20) = 468/60 = 39/5

Тепер обчислимо вираз:

115 - (39/5 + 0.68 * 2.5)

Спершу обчислимо добуток 0.68 * 2.5:

0.68 * 2.5 = 1.7

Тепер можемо обчислити суму та відняти її від 115:

115 - (39/5 + 1.7)

Тепер обчислимо додавання:

115 - (39/5 + 1.7) = 115 - (7.8 + 1.7) = 115 - 9.5 = 105.5

Відповідь: 105.5