Знайдіть суму перших дев'яти членів арифметичної прогресії якщо a=0.8 d=2


Ответы на вопрос

Отвечает Молчанов Андрей.
A_{1}=0,8  d=2
a_{n} = a_{1} +(n-1)·d
a_{9} = 0,8 +(9-1)·2=0,8+8·2=0,8+16=16,8
a_{9}=16,8
S_{9} = \frac{a_{1}+a_{n}}{2} ·n
S_{9} = \frac{a_{1}+a_{9}}{2} ·9
S_{9} =  \frac{0,8+16,8}{2} ·9=  \frac{17,6}{2} ·9=8,8·9=79,2
S_{9} =79,2