Другий член арифметичної прогресії дорівнює - 5, а різниця шостого і четвертого членів дорівнює 6.

Знайдіть суму перших десяти членів цієї прогресії.

Ответы на вопрос

Отвечает Рулёв Михаил.
A₂=-5      a₆-a₄=6      S₁₀=?
a₁+d=-5
a₁+5d-a₁-3d=6  
2d=6  |÷2  
d=3  ⇒
a₁+3=-5
a₁=-8
a₁₀=-8+3*9=-8+27=19
S₁₀=(19+(-8))*10/2=11*5=55.
Ответ: S₁₀=55.