Сума другого і третього членів геометричної прогресії дорівнює 30, а різниця четвертого і другого -

90. Знайти п'ятий член геометричної прогресії

Ответы на вопрос

Отвечает Тришин Никита.
Сумма второго и третьего членов геометрической прогрессии:  b_2+b_3=30, а разность четвертого и второго:  b_4-b_2=90

Найти нужно  b_5

По формуле n членов геометрической прогрессии, имеем

\displaystyle  \left \{ {{b_1q+b_1q^2=30} \atop {b_1q^3-b_1q=90}} \right. ~~~\Rightarrow~~~ \left \{ {{b_1q(1+q)=30} \atop {b_1q(q+1)(q-1)=90}} \right. \\ \\ 30(q-1)=90\\ \\ q-1=3\\ q=4\\ b_1= \dfrac{30}{q(1+q)} = \dfrac{30}{4\cdot(1+4)}= 1.5


Пятый член геометрической прогрессии:  b_5=b_1q^4=1.5\cdot 4^4=384