У майстерні мали виготовити 240 стільців за n днів, причому щодня планували виробляти однакову

кількість стільців. Однак, на прохання замовника, завдання виконали на 2 дні раніше запланованого терміну. Для цього довелося денну норму виготовлення збільшити на 4 стільці. Визначте n.

Ответы на вопрос

Отвечает Безкурский Богдан.

240:н=240/н - дневная норма изготовления

240:(н-2)=240/(н-2) - новая дневная норма изготовления


(240/(н-2) - (240/н) =4 ---- общий знаменатель н*(н-2)

240*н - 240*(н-2) =4

(240н - 240н +480) / н*(н-2) = 4

480=4* н*(н-2)

480=4н²- 8 н

-4н²+8н+480=0 --- квадратное уравнение

Д=8² - 4*(-4)*480=64+7680=7744=88²


Х1=(-8 - √7744):(2*(-4))= -96:(-8)=12 дней

Х²=(-8+√7744):(2*(-4))=80:(-8)= -10---не подходит, т.к с минусом


Вывод: Н=12 дней


Проверка

240:12=20платьев в день

240:(12-2)=240:10=24 платья в день

24-20=4 --- верно


Ответ: Н=12дней