Знайдіть п'ятий член і суму десяти перших членів арифметичної прогресії (аn), якщо а1=5, і а2=5,6​


Ответы на вопрос

Отвечает Четвертакова Людмила.

Разность прогрессии:

d = a₂ - a₁ = 5,6 - 5 = 0,6

Пятый член:

а₅ = а₁ + 4d = 5 + 4*0,6 = 5 + 2,4 = 7,4

Сумма 10 первых членов:

\tt S_{10}=\cfrac{2a_1+d(n-1)}{2}\cdot n= \cfrac{2\cdot5+0.6(10-1)}{2}\cdot 10=77