Знайти суму перших шістнадцяти членів арифметичної прогресії, якщо a2=-3 a3=9


Ответы на вопрос

Отвечает Беляева Виктория.

Ответ:

1200.

Объяснение:

1. d = a3 - a2 = 9-(-3) = 9+3 = 12.

2. a1 = a2 - d = -3 -12 = -15.

3. S16 = (2a1 + 15d)/2•16 = (2a1 + 15d)•8 = (2•(-15) +15•12) •8 = 150•8 = 1200.

Отвечает Киселёва Софья.

d=a3-a2 => d= 9+3=12

a1=a2-d => a1= -3-12=-15

S16= (2×(-15)+12×(16-1))/2×15= 1200

Оtvet: 1200