три додатні числа, сума яких дорівнює 12 утворюють арифметичну прогресію. якщо до них відповідно

додати 1,2,6 то отримані числа будуть утворювати геометричну прогресію. знайти ці числа

Ответы на вопрос

Отвечает Воробьева Наташа.

Знайдемо другий член, використовуючи формулу суми членів арифметичної прогресії:

S_n=\dfrac{2a_1+d(n-1)}{2} \cdot n\\S_3=\dfrac{2a_1+2d}{2} \cdot 3=12\\(a_1+d) \cdot 3=12\\a_2 \cdot 3=12\\a_2=4

Знайдемо різницю арифметичної прогресії, використовуючи ту властивість геометричної прогресії, що її член є середнім геометричних двох сусідніх членів:

(a_2+2)^2=(a_1+1)(a_3+6)\\(a_1+1)(a_3+6)=36\\(a_2-d+1)(a_2+d+6)=36\\(4-d+1)(4+d+6)=36\\(5-d)(10+d)=36\\50-10d+5d-d^2=36\\d^2+5d-14=0

Розв'яжемо останнє рівняння через дискримінант:

D=5^2-4 \cdot (-14)=25+56=81\\d_1=\dfrac{-5+9}{2}=2\\d_2=\dfrac{-5-9}{2}=-7

Тепер перевіримо, чи задовольняють ці корені умові. Перший випадок:

d=2\\a_1=a_2-d=4-2=2\\a_3=a_2+d=4+2=6

Усі корені (2, 4, 6) додатні, тому d=2 задовольняє.

Другий випадок:

d=-7\\a_1=a_2-d=4-(-7)=11\\a_3=a_2+d=4+(-7)=-3

У цій прогресії (11, 4, –3) один з членів від'ємний, а отже, d=-7 не задовольняє умові.

Відповідь:  2, 4, 6.