Спростити вираз і знайти його значення (a-2b)^2-(2a-b)^2,якщо a=-2,5, b=1,5


Ответы на вопрос

Отвечает Потапенко Інна.

(a - 2b)² - (2a - b)² = (a - 2b - 2a + b)(a - 2b + 2a - b) = (- a - b)(3a - 3b) =

= - 3(a + b)(a - b) = - 3 * (a² - b²)

a = - 2,5      b = 1,5

- 3 * [(- 2,5)² - 1,5²] = - 3 * (6,25 - 2,25) = - 3 * 4 = - 12