Перший член арифметичної прогресії дорівнює -4, а її різниця дорівнює 2. Скільки треба взяти перших

членів прогресії, щоб їх сума дорівнювала 84. Распишите пожалуйста.

Ответы на вопрос

Отвечает Литвинова Мария.

Ответ:

12

Объяснение:

a_1=-4;d=2;S_n=84

S_n=\frac{2a_1+(n-1)*d}{2}*n

\frac{2*(-4)+(n-1)*2}{2}*n=84

(-4+n-1)n=84

(n-5)n-84=0

n^2-5n-84=0

(n-12)(n+7)=0

n-12=0;n_1=12

n+7=0;n_2=-7 - не підходить, так як -7 не натуральне число