Сумма 10 перших членів арифметичної прогресії дорівнює 230, її десятий член а10=50. Знайти а1.

Заранее спасибо

Ответы на вопрос

Отвечает Кудияров Данияр.

a_{10}=50\\\\S_{10}=230\\\\S_{10}=\frac{a_{1}+a_{10}}{2}*10=(a_{1}+a_{10})*5\\\\230=(a_{1}+50)*5\\\\a_{1}+50=46\\\\a_{1}=-4