До зливку сплаву міді й цинку, який містив міді на 4 кг більше, ніж цинку, додали 4 кг міді.

Унаслідок цього відсотковий вмсіт міді в сплаві збільшився на 7,5%. Скільки кілограмів міді містив зливок спочатку? Помогите решить!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Добровольський Саша.

Ответ:

16/3 или 10

Объяснение:

Вначале -- цинк-x кг, медь-(x+4) кг, сплав -(2x+4) кг, процент меди  100(x+4)/(2x+4)=50(x+4)/(x+2)

После ----- цинк-x кг, медь-(x+8) кг, сплав -(2x+8), процент меди  100(x+8)/(2x+8)=50(x+8)/(x+4)

50(x+8)/(x+4)-50(x+4)/(x+2)=7,5

50(x+8)(x+2)-50(x+4)(x+4)=7,5(x+2)(x+4)

20(x+8)(x+2)-20(x+4)(x+4)=3(x+2)(x+4)

20(x²+10x+16)-20(x²+8x+16)=3(x²+6x+8)

20x²+200x+320-20x²-160x-320=3x²+18x+24

3x²-22x+24=0

D=484-288=196=14²

x=(22±14)/6=(11±7)/3

x₁=(11-7)/3=4/3⇒ 4+4/3=16/3

x₂=(11+7)/3=6⇒6+4=10