Їдальня приготувала на сніданок 3 другі страви (А, В, С) і два напої (М, K). Скільки різних

наборів із таких страв і напоїв можна вибрати на сніданок? Складіть відповідну діаграму-дерево

Ответы на вопрос

Отвечает Дворская Катерина.

Відповідь:

Щоб знайти варіанти сніданку треба: 3!+2! (три фактаріал + 2 фактаріал)

(1*2*3)*(1*2)=12 (способів)

Пояснення:

Оскільки нам дано страви A, B, C і напої M та K, й нам треба знайти скільки різних наборів можна скласти УСЬОГО, то треба використовувати правило добутку. Щоб знайти усі варіанти, треба спочатку знайти усі варіантии комбінування страв (A, B, C - це 3!) та усі варіанти комбінування напоїв (M, K - це 2!) та потім перемножити ці два фактаріала (3!*2!).

Фактаріал A. B, C - це 3!=1*2*3=6. Фактаріал M, K - це 2!=1*2=2. А щоб дізнатися усі можливі комбінування треба 3!*2!, й це виходить 6*2=12 усього можливих способів сніданку