Знайти перший член і різницю арифметичної прогресії (an) , якщо a4 - a8 = 35 і a3+ a21 = 65​


Ответы на вопрос

Отвечает Глазунов Данил.

a(n) = a1 + d(n-1)

a4 - a8 = 35

a3 + a21 = 65

(a1 + 3d) - (a1 + 7d) = 35

(a1 + 2d) + (a1 + 20d) = 65

----

-4d = 35

d = -35/4

2a1 + 22d = 65

2a1 + 22*(-35/4) = 65

2a1 -  385/2 = 65

2a1 = 515/2

a1 = 515/4