Катер, власна швидкість якого 8км/год, пройшов 15 км за течією ріки й таку саму відстань проти

течії. Знайди швидкість течії ріки, якщо час, витрачений на весь шлях, дорівнює 4 год.

Ответы на вопрос

Отвечает Багаутдинова Алина.

Відповідь:

0,95км/год швидкість ріки.

Пояснення:

Знайдемо час, за який катер йшов за течією ріки, t=S/V=15/8=1.875 год., за умовою задачі час туда і назад буде 4 години, знайдемо час на зворотній шях:4-1,875=2,125 год., знаючи час, знайдемо швидкість, з якою рухався катер проти течії: V=S/t=15/2.125=7.05 км/год,  різниця  між власною швидкістю катера(8км/год) та реальною швидкістю(7,05) і буде швидкістю ріки: 8-7,05=0,95 км/год