При какому значеннi а система рiвнянь 2х+(3а-1)у=6 3х+4у=12 Не мае розвязкiв?


Ответы на вопрос

Отвечает Узоков Мехрубон.

Домножимо перше рівняння на 3, а друге рівняння - на 2.

6x + 3(3a-1)y = 18

6x + 8y = 24

Система не матиме розв'язків, якщо коефіцієнти перед іксами будуть рівні, коефіцієнти перед ігреками будуть рівні, а числа в правій частині будуть різні.

Тому знайдемо значення а, при якому коефіцієнт 3(3а-1) дорівнює 8.

3(3а - 1) = 8

9а - 3 = 8

9а = 11

а = 11/9