Даю 40балов Знайдіть усі натуральні значення x та y, які задовольняють рівняння 3x + 2y = 30. У

відповідь запишіть кількість таких пар.

Ответы на вопрос

Отвечает Мазитов Давид.

3x+2y=30      (xN;  yN)

3x=30-2y

x=\frac{30}{3}-\frac{2y}{3}

x=10-\frac{2y}{3}

Дробь   \frac{2y}{3}  и    \frac{2y}{3}N

1) y=3    =>  x=10-\frac{2*3}{3}=8

      (8;3)

2) y=6;    =>   x=10-\frac{2*6}{3}=6

     (6;6)

3)  y=9;   =>  x=10-\frac{2*9}{3}=4

    (4;9)

4)  y=12;    =>     x=10-\frac{2*12}{3}=2

    (2;12)

5)  y=15;    =>     x=10-\frac{2*15}{3}=0

Число 0 не является натуральным числом, поэтому пара (0;  15) не является решением рівняння 3x + 2y = 30.

Все пары: (8;  3),  (6;  6),  (4;  9),  (2;  12)

Вiдповiдь:  4 пары